Jaka drukarka fiskalna poradzi sobie w dużym przedsiębiorstwie?

Wydajna drukarka fiskalna do dużego systemu

Drukarki fiskalne co do zasady są urządzeniami elektronicznymi, które pozwalają na obsługę bardzo rozbudowanej bazy towarowej. Wśród modeli dostępnych obecnie na rynku znajdziemy takie zapewniające zarządzanie od kilkuset tysięcy do nawet 1 000 000 pozycji PLU. Baza towarowa nie jest jednak jedynym parametrem, który ma znaczenie przy wdrażaniu drukarki fiskalnej w dużym przedsiębiorstwie. Istotne są także parametry związane z wydrukiem, interfejsy i protokoły komunikacyjne czy sposób archiwizowania kopii paragonów.

Współpraca z komputerem i programem sprzedażowym

Każda drukarka fiskalna wymaga połączenia z co najmniej dwoma elementami systemu sprzedaży. Po pierwsze, urządzenie tego typu musi współpracować z komputerem – stacjonarnym, laptopem, terminalem komputerowym POS czy chociażby tabletem. A do tego niezbędny jest odpowiedni interfejs komunikacyjny. A pod tym względem produkowane współcześnie drukarki rejestrujące różnią się między sobą. Prostsze modele posiadają podstawowe porty, czyli RS-232 i USB. Natomiast w bardziej zaawansowanych drukarkach występują również złącza sieciowe LAN (Ethernet) czy nawet moduły bezprzewodowe (Bluetooth, Wi-Fi, GPRS).

Po drugie, omawiane tu urządzenie musi współpracować z oprogramowaniem do zarządzania sprzedażą. Wybrany program będzie zainstalowany na firmowym komputerze i to właśnie przy jego zastosowaniu użytkownik może zarządzać m.in. bazą towarową oraz emitowanymi dokumentami. Co jest istotne w tym przypadku? Kluczowa okazuje się zgodność danej drukarki rejestrującej z konkretnymi programami sprzedażowymi. A o tym świadczą protokoły komunikacyjne, które posiada urządzenie fiskalne. Im ich więcej, tym lepiej. Wtedy bowiem drukarka zagwarantuje kompatybilność z różnymi narzędziami informatycznymi.

Wydruk paragonów i innych dokumentów

We współczesnych drukarkach rejestrujących stosuje się wydajne mechanizmy termiczne, które obsługują rolki papieru o różnej szerokości i długości. Można nawet uznać, że rodzaj obsługiwanych materiałów eksploatacyjnych to podstawowy parametr technologii wydruku. Oprócz tego, istotna jest na pewno szybkość emitowania paragonów fiskalnych oraz innych dokumentów, np. faktur VAT. Dodatkowo, najbardziej zaawansowane urządzenia nie tylko posiadają wbudowane obcinacze papieru i zapewniają prostą wymianę rolki, ale także pozwalają na umieszczanie różnych treści na wydrukach, m.in. kodów kreskowych, grafik czy informacji reklamowych.

Drukarki fiskalne z kopią elektroniczną

Dopóki na rynku nie pojawią się pierwsze drukarki rejestrujące, które zagwarantują funkcjonowanie w trybie online, czyli zgodne z nowym systemem fiskalizacji, zdecydowanie najlepszym wyborem dla dużego przedsiębiorstwa będzie urządzenie z elektroniczną kopią paragonów. Rozwiązanie tego typu ułatwi bowiem dopełnienie formalności, związanych z obowiązkiem przechowywania ważnych dokumentów. Ponadto, drukarka fiskalna z modułem kopii elektronicznej zmniejszy koszty eksploatacji oraz umożliwi dodatkowe zabezpieczenie danych. Takie urządzenie będzie zużywało mniej papieru termicznego (1 rolkę), a jego użytkownik zyska możliwość szybkiego wykonania backupu dokumentacji (na komputerze, płycie DVD czy pendrivie).

1 comment on Jaka drukarka fiskalna poradzi sobie w dużym przedsiębiorstwie?

  1. nie da sie zaprzeczyć, że HD E, drukarka która jest na zdjęciu wciąż należy do czołówki współczesnych urządzeń rejestrujących. sam na niej pracuję i faktycznie dostrzegam to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj właściwe rozwiązanie *