Główne cechy przenośnych kas fiskalnych

Cechy przenośnej kasy fiskalnej

Z jednej strony – granice między kasami przenośnymi i stacjonarnymi coraz bardziej się zacierają, ale z drugiej – nadal można dostrzec pewne różnice oraz cechy charakterystyczne modeli reprezentujących obydwie grupy. Na pierwszy plan wysuwają się tutaj oczywiście rozwiązania konstrukcyjne, związane z gabarytami, wagą oraz wytrzymałością na uszkodzenia. Co ciekawe, także przenośne kasy potrafią zaoferować ciekawe i przydatne innowacje.

Mała, lekka i solidna obudowa

Przenośne kasy fiskalne muszą być dostosowane do wyzwań związanych z mobilnym prowadzeniem handlu bądź świadczeniem usług z dojazdem do klienta. Nietrudno zgadnąć, że urządzenie rejestrujące jest wtedy bardziej narażone na ewentualne uszkodzenia czy niekorzystne działanie czynników zewnętrznych (w porównaniu z pracą w punkcie stacjonarnym). Dlatego też istnieje bardzo ważna zaleta, którą może się pochwalić niejedna taka kasa fiskalna. Przenośna technologia sprzedaży często wyróżnia się zwiększoną wytrzymałością oraz szczelnością. I dzięki temu lepiej znosi trudy codziennej eksploatacji w terenie bądź częste przewożenie z miejsca na miejsce.

Ponadto, mobilne urządzenia charakteryzują się oczywiście kompaktowymi gabarytami oraz małą wagą. Co za tym idzie, nie sprawiają żadnych kłopotów przy transporcie i mogą być przewożone np. w plecaku, torbie czy nawet schowku samochodowym. Warto również zaznaczyć, że większość takich modeli można zamówić w zestawie z pokrowcem. Wtedy kasa mobilna jest nie tylko lepiej zabezpieczona, ale też jeszcze wygodniejsza w przenoszeniu.

Ciekawe rozwiązania w kasach mobilnych

Czy przyjazne rozwiązania konstrukcyjne to jedyna zaleta przenośnych kas fiskalnych? Wystarczy rzucić okiem na parametry oraz funkcje takich urządzeń, aby dojść do wniosku, że nie. Wiele mobilnych modeli to naprawdę innowacyjne technologie sprzedaży. Wystarczy wspomnieć np. o kasie fiskalnej Posnet Ergo. Ten model zapewnia przecież nie tylko wybór pojemności bazy PLU, ale także zmianę tego parametru nawet po wielu latach użytkowania. Co ciekawe, do dziś żadna inna kasa rejestrująca nie oferuje podobnego rozwiązania. A jest ono szczególnie korzystne dla tych firm, które stale rozwijają swój asortyment i chcą zaprogramować kolejne pozycje towarowe w bazie PLU. Przykładów innowacyjności jest zresztą więcej. W mobilnej kasie Nano E zastosowano m.in. wydajny akumulator oraz tryb oszczędzania energii. Dzięki temu urządzenie gwarantuje naprawdę długą pracę na zasilaniu bateryjnym.

Urządzenia z elektroniczną kopią paragonów

Nawet krótka analiza rynku technologii sprzedaży pokazuje, że większość mobilnych kas fiskalnych to modele z elektroniczną kopią paragonów. Wielu podatników zdaje już sobie sprawę z tego, jak wiele atutów posiada wspomniane rozwiązanie technologiczne. Warto jednak przypomnieć, że kasa z elektroniczną kopią paragonów nie zapisuje takich danych w formie papierowej, na dodatkowej rolce. Zamiast tego, dokumenty są archiwizowane na karcie pamięci SD lub microSD (w zależności od modelu). Mobilne kasy z kopią elektroniczną gwarantują więc nie tylko wygodę, ale także automatyzację codziennej pracy. Co więcej, ich codzienna eksploatacja jest mniej kosztowna, gdyż takie urządzenia jednorazowo zużywają tylko 1 rolkę papieru termicznego.

1 comment on Główne cechy przenośnych kas fiskalnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj właściwe rozwiązanie *