Kasy fiskalne i rozwiązania, które zapewnią wygodę pracy

Przyjazne w obsłudze kasy rejestrujące

Przedsiębiorcy, którzy szukają swojej pierwszej kasy fiskalnej, otrzymują wiele informacji na temat istotnych aspektów tego typu urządzeń. Dowiadują się o odpowiedniej wysokości parametrów użytkowych, właściwych gabarytach czy wystarczających w przypadku ich firm standardach komunikacyjnych. Ale jeszcze jedną, znaczącą kwestią – zwłaszcza w sytuacji pierwszego kontaktu z technologiami sprzedaży – jest łatwa obsługa i wygoda pracy. Warto więc chociażby pokrótce poznać rozwiązania, które takie warunki zapewniają.

Zapis kopii paragonów w formie elektronicznej

To bez wątpienia jedno z największych udogodnień w urządzeniach rejestrujących sprzedaż. W dodatku, na kilku różnych polach, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Niech potwierdzeniem tego będą obecne tendencje, czyli planowane regulacje prawne oraz zmiany, które w zasadzie uczynią ze wspomnianego rozwiązania standard współczesnych technologii sprzedaży. A co konkretnie daje elektroniczna kopia paragonów? Zapis tych dokumentów w formie cyfrowej przede wszystkim oswobadza z konieczności gromadzenia wielu nietrwałych, papierowych wydruków. Jednym słowem, w znacznym stopniu upraszcza realizację fiskalnych obowiązków. A ponadto, zmniejsza wydatki na potrzebne materiały eksploatacyjne (kasa z kopią elektroniczną, podczas pracy, korzysta z tylko jednej rolki), ułatwia instalację papieru oraz zapewnia wygodniejsze zarządzanie zebranymi informacjami (przesyłanie do komputera, przeglądanie, porządkowanie) i możliwość ich dodatkowego zabezpieczenia (poprzez umieszczenie na innych nośnikach danych).

Ekran dotykowy i klawisze funkcyjne

Na pewno szczególnie nowoczesną funkcjonalnością, zapewniającą m.in. komfort obsługi urządzenia, jest stosowany w niektórych modelach kas ekran dotykowy. Nie trzeba go szczególnie opisywać, ponieważ pracuje on na podobnych zasadach, co panele sterowania w popularnych dziś smartfonach. Menu i zmieniające się kontekstowo przyciski są intuicyjne w użyciu, zaś wyświetlacz przejrzyście emituje wszelkie komunikaty. Tymczasem klawisze funkcyjne to rozwiązanie, którym charakteryzuje się niejedna kasa rejestrująca – bez względu na to, czy posiada ekran dotykowy, czy tradycyjną klawiaturę. Przyciski te umożliwiają tworzenie własnych skrótów dla wybranych pozycji z bazy towarowej bądź istotnych opcji urządzenia (jak np. wykonanie raportu dobowego lub miesięcznego). Dzięki klawiszom funkcyjnym można uzyskać przynajmniej 2 cele: sprawniejszy przebieg sprzedaży oraz prostsze wykonywanie ważnych zadań, określonych w przepisach.

Zasilanie przy użyciu instalacji samochodowej

Jak łatwo się domyślić, opcja ta może się okazać wyjątkowo pożądana w przypadku mobilnych kas fiskalnych. Ich wydajność, a zarazem też wygodę obsługi, nierzadko potrafi wesprzeć zastosowana w konkretnym modelu, mocna bateria. Dzięki niej istnieją warunki do stosowania urządzenia rejestrującego z dala od źródła zasilania sieciowego. I wszystko jedno, czy mówimy tu o podróży służbowej, czy niespodziewanej awarii prądu w punkcie handlowym. W pierwszej sytuacji korzystna okaże się też opcja zasilania przy użyciu ładowarki samochodowej. W takim przypadku, jeśli dysponujemy autem, nie musimy się obawiać o kwestię braku dostawy energii z innych źródeł i możemy spokojnie realizować swoje zadania w terenie.

1 comment on Kasy fiskalne i rozwiązania, które zapewnią wygodę pracy

  1. O TAK! miałem ze 2 sytuacje przynajmniej, gdzie zasilanie urządzenia fiskalnego w samochodzie uratowało mi dzień pracy 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podaj właściwe rozwiązanie *